Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Informacija

2015-05-07

J. BILIŪNO AIKŠTĖS SUTVARKYMAS

Tai rašytojo J.Biliūno aikštės sutvarkymo priešprojektinis pasiūlymas.
Istorinė lietuvių literatūros klasiko vardu pavadinta Jono Biliūno aikštė Kačerginėje daug metų buvo gyventojų viešų renginių vieta.
Anksčiau tai buvo Gegužinių aikštė . Aikštė pritraukdavo svečius ir miestelio gyventojus: miestelio šventės, atestatų įteikimo iškilmės ir programos, medikų sąskrydžiai, nuo vietinės reikšmės iki tarptautinių turizmo sąskrydžių, šokių vakarai, o vasarą ir visų buvusių vaikų vasaros stovyklų meninės programos. Taip pat Dainų šventės, Šaulių sąjungos suvažiavimai. Stovėjo aukuras, keliasdešimt suoliukų . Dar anksčiau buvo scena ir pakyla dūdų orkestrui. Išliko graži gamtinė aplinka ir jauki erdvė (apie 2 ha).

Priešprojektiniame Kačerginės BC pasiūlyme akcentuota aikštės kaip miestelio autentiškos kultūrinės erdvės - istorijos, paskirties, kraštovaizdžio išlaikymas ir
gerinimas.


PRIEŠPROJEKTINIO PASIŪLYMO TIKSLAI :

•Atnaujinti ir išsaugoti , padidinti aikštės kaip kultūrinės erdvės vertę ir šios teritorijos unikalaus reljefiškumo kraštovaizdžio komponentus;
• UNIVERSALUMAS (neriboti lankytojų pagal amžių, lytį, sveikatos būklę ir kt. );
• Atnaujinti ir papildyti, paįvairinti buvusią infrastruktūrą ;
• Pratęsti aikštės naudojimo laiką;
•Padidinti miestelio gyvenamosios aplinkos patrauklumą, atkuriant kultūrinę erdvę;
•Skatinti gyventojų ir lankytojų bendravimą, susitelkimą istorinės aplinkos tvarkybai ir puoselėjimui;
• Jaunimo bendravimui ir skatinimas domėtis bei gerbti lietuvių literatūros klasika – mokomasis – auklėjamasis vaidmuo (edukacinė veikla mokiniams ).

SKIRTA :

Įvairioms amžiaus žmonių grupėms;
renginiams,pvz., muzikos šventėms,
vaikų supažindinimui su J. Biliūno ir kt rašytojų kūryba, miestelio istorija,
dalinai sportui , bendruomenės susitikimams ir t.t..

Pavėsinė pasižymėtų DAUGIAFUNKCIŠKUMU (pagal rajono daugiafunkcių pavyzdį).

Skirta tiek poilsiui, tiek kaip užuovėja ir pastogė lankytojams ar kaip scena(esant poreikiui). Pavėsinėje pakabinus tentą - vasaros kino vakarams :)
Į pavėsinę būtų įvažos neįgaliesiems. Tai būtinybė, nes mūsų sanatorijoje “Žibutė ”gydomi vaikučiai po traumų, operacijų, kurie ilgai reabilituojasi vėžimėliuose ir ramentų pagalba . Kitoje pavėsinės pusėje laipteliai (maži).
Prieš ją esantys ilgi mediniai laiptai miško pusėje galėtų būti panaudoti tiek žiūrovams(jaunimui) sėdėti, stebint varžybas, tiek bendravinui ir kt.
Trinkelės tarp suoliukų ir puslankiu aplink aikštelę - patogu mamytėms su vežimėliais ir žmonėms su negalia.

Prieš pavėsinę galima būtų pastatyti menišką suoliuką ir gražų riedulį , ąžuoliuką J. Biliūno įamžinimui( pvz., jo vasarojimo Kačerginėje metai, kada po mišką ir aikštę vaikščiojo, kur sutiko realų personažą – Juozapotą ir kt. ). Tai gražiai įsikomponuotų į natūralią aikštės aplinką ir būtų matoma nuo įėjimo(tarsi pasitiktų lankytojus , pristatydami aikštės vardą).

J. Biliūno kūrinių motyvais skulptūrų takas eitų link vandenvietės - miško link.
Papildoami būtų galima įrengti edukacines lentas apie J. Biliūno kūrybą. Taip suteiktume interaktyvumo ir žinių patikrinimo vaikams :)

Numatoma atskira zona mažylių žaidimui, o dešinėje, erdvėje link Stulginskio universiteto poilsio vilos laiptų, galima būtų numatyti veiklos zoną paaugliams (jei būtų poreikis).

Pačią aikštelę būtų galima panaudoti tiek krepšinio žaidimui (nes jau yra ), tiek kaip erdvę vaikučių veiklai.

Šaltinis būtų panaudotas sveikatinimui, grūdinumui ir mažų , ir didelių. Būtų galima bendruomeniškai sukurti Sebastijano Kneipo taką su vandens procedūromis. Tai būtų ir bendruomeniškumo skatinimas visiems geranoriškai nusiteikusiems bendradarbiauti miestelio labui.

Maloniai laukiame pasiūlymų, pastabų ar pritarimo.
Prašome rašyti ar kreiptis į autores :

kacerginesmiestelis@gmail.com

AČIŪ :)

AUT. R. MALINAUSKIENĖ IR Ž. BEKERIENĖ
<- Atgal