Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Informacija

2013-09-10
Kačerginės kiemelis švietė ir praeinančius kvietė

Rugsėjo 7 dieną nuo 12 valandos Raudondvario pilies dvaro sodyboje šurmuliavo tradicinė Kauno rajono žemdirbių šventė „Rudens sambariai – 2013“.
Kiekviena seniūnija su išmone įrengė kiemelius, atspindinčius savo aplinkos savitumą, pristatančius žemės gėrybes. Kačerginė neturi gilių žemdirbiškų tradicijų, bet pagrįstai didžiuojasi tuo, ką į jos kraitę supylė gamta - motinėlė.
Kiemelio rengėjai sudėjo išmonę ir kūrybą, pristatydami žmonių sveikatingumui kuriamą aplinką: dviračių takus, panemunių grožį, samanotas girių brydes. Improvizuotas „ Šaltinių takas“ kvietė žingsniuoti su šiaurietiško vaikščiojimo lazdomis. Šios sporto šakos entuziastės kačerginietės Ieva Borutaitė ir Ieva Banaitytė visus praeivius kantriai mokė drąsiai žengti pirmąjį žingsnį. Organizatorės Kačerginės bibliotekos vyr. bibliotekininkė Edita Birgiolienė ir Kačerginės bendruomenės centro atstovė Eugenija Vitkuvienė kiekvieną pagerbė savo rankomis su meile pagamintu suvenyriniu Kačerginės kankorėžiu, pajuokaudamos, jog šis nuriedėjęs iš paties Kačerginės herbo.
Daug rankų ir širdžių sutartinai plakė, keliant spalvingąjį rudens derlių. Jį į šventę savo ratais atrideno seniūnaitis Linas Gasiūnas, gardžiausią pasaulyje žirnienę virė nenuilstantis renginių entuziastas Vytautas Mockus. Kvapniuosius pušynų viržius, šaltalankius, kankorėžius kupinais krepšeliais gabeno šaunieji seniūnijos darbuotojai Virginija Brazauskienė ir Vitas Domeika. Kraitelėse pūpsojo grybai „vokietukai“, raudonavo putinų, erškėtuogių, šermukšnių kekės. Meniškai, su didele išmone, šventei skirtus kelmus raižė, dabino seniūnijos darbuotojas Tomas Asevičius. Tikru Kačerginės pasididžiavimu tapo samanotas, rudens žiedais apibiręs dviratis. Tai - darbščiosios Kačerginės pagrindinės mokyklos mokytojos Renės Šlajienės ir jos auklėtinių kūrybinė išmonė. Bitučių medų, prakvipusį viržiais, čiobreliais gyrė seniūnaitė Rima Krupskytė. Kvapnią Palankių kaimo duoną iškepė Kačerginės bendruomenės vadovaujamo Gintauto Kazlausko centro valdybos narė Živilė Bekerienė. Nemuno baidarėje rudens saulutėje šypsojosi kompozicijos, sukurtos Kačerginės vaikų sanatorijos „Žibutė“ med. darbuotojos Aušrytės Končienės, Kačerginės bendruomenės „Vizija“ kolektyvo ir Kačerginės kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos dainininkės Irenos Petravičienės rankomis. Visi buvo kviečiami ne tik pasigrožėti, bet ir balsuoti už labiausiai patikusią kompoziciją. Subtilią mozaikų, pastelių kūrybos paletę atskleidė kūrybiškoji Kačerginės BC atstovė Eugenija Vitkuvienė. Iš panemunės smilgų susukti paukščiai priminė apie jų autorę, rankdarbių meistrę Laisvutę Mackevičienę. Išankstinio pasirengimo šventei darbų našta dalijosi Kačerginės bendruomenės „Vizija“ vadovas Raimondas Bartkus, valdybos narė Teresė Bindokienė, Kačerginės bendruomenės centro vadovaujamo G.Kazlausko valdybos narys girininkas Kazimieras Balčiūnas.
Svečius į kiemelį kvietė linksmas seniūnaičio Vytauto Sabaliausko ketureilis, šalia - gausus informacinių lankstinukų derlius. Seniūno pavaduotojos Loretos Ūsienės rankose kvepėjo šventės vaišės:bruknių uogienė, sūris, „širšių medus“. Pyragėlius su kvapniais Kačerginės grybais iškepusi kavinė „Kačerga“ kvietė ne tik užsukti prie jaukaus židinio, bet ir pasinaudoti teikiama dviračių, šiaurietiško ėjimo vaikščiojimo lazdų ir baidarių nuomos paslauga.
Kiemelį aplankę iš viso Kauno rajono sugužėję smalsuoliai, kaimyninių seniūnijų darbuotojai, Kauno rajono savivaldybės vadovai, Tarybos nariai gėrėjosi kačerginiečių išmone, kūryba, gebėjimu didžiuotis krašto tradicijomis.

Lina Sinkevičienė
Ievos Borutaitės nuotraukos<- Atgal