Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Informacija

2013-09-04


Nuo sostinės kalvelių pasižvalgius

Pagarbą savo kraštui pajusti gali tik gerai įsiklausius į istorijos dvelksmą, akimis pakilus į jo aukštumas. Paskutinį rugpjūčio savaitgalį tokią galimybę Kačerginės bendruomenei suteikė kelionė į mūsų sostinę Vilnių.
Viešnagė LR Prezidentūroje nustebino bendravimo šiluma, pagarba lankytojui. Prezidento vėliava tądien nebuvo pakelta, nes šalies vadovė viešėjo JAV. Keliautojai buvo maloniai lydimi po puošnias sales. Smalsieji kačerginiečiai nestokojo klausimų apie aukščiausio šalies pareigūno- Prezidento - asmens, bei žmogaus kasdienį gyvenimą. Lankytojų akį ypač traukė stiklo vitrinose spindinčios šalies prezidentų dovanos.
Nacionalinis muziejus LDK Valdovų rūmai – didingas istorinės atminties šaltinis. Kiekvieną, užkopusį jo laiptais, apgaubia pasididžiavimas, kad turime kelių šimtmečių valstybės tradiciją, kurios užuomazgos apčiuopiamos prieš 1000 metų. 15000 kv. metrų rūmų plote – kvapą gniaužiantys senieji radiniai. Tikras lobynas – didžiausia Europoje koklių kolekcija. Šimtmečius atlaikiusiuose radiniuose, - LDK, jos valdovų ir giminių herbai, mitologiniais ir religiniais motyvais puošta keramika. Stebina į vieno koklio gamybą sudėta meilė, išmonė, meistrystė. Keliautojus sužavėjo XVI- XVIII a. pradžios flamandų ir prancūzų dirbtuvėse austi gobelenai. Krašto istorijos savigarbos ženklas – žinia, kad į Lietuvą Opera atkeliavo visu dešimtmečiu anksčiau, nei į Paryžių, ar Londoną. Ją į Valdovų rūmus 1636 metais atvežė Lenkijos valdovas ir Lietuvos didysis kunigaikštis Vladislovas Vaza.
Viešnagė senojoje Katedroje atvedė prie garbingų 14 koplyčių. Kelionės dalyviai nusilenkė prie šv. Kazimiero karsto. Ne vieno akį prikaustė Tiurino drobulės kopija, sudomino Vytauto Didžiojo palaikų iškėlimo prielaidos.
Rudens saulėje maudėsi linksmasis Užupis. Maloniai akį traukė menai po atviru dangumi. Smalsieji keliauninkai garsiai skaitė ir studijavo šmaikščiąją Užupio Valstyvės Konstituciją, parašytą lietuviškai ir pakartotą pagrindinėmis pasaulio kalbomis.
Pūčkorių atodanga – geologijos paminklas, vartus turistams atvėręs birželio mėnesį. Visus pasitiko didingas apžvalgos takas su plačiais laiptais, terasomis, stoginėmis. Tikra atgaiva nuvargusioms keliautojų kojoms, nuostabus gamtos lizdas nenuilstančių Kačerginės keliautojų atokvėpiui. Juolab, kad energija spinduliuojantys trys kelionių entuziastai neseniai perkopė 76-ąjį gimtadienį. Metai - ne riba norui pažinti, patirti, bendrauti. Atvirkščiai, tai - užkrečiantis kelionių virusas, perduodamas kitiems.
Istorijos dvelksmo apgaubti, plačių erdvių pakylėti, lyg sparnuočiai, šaunieji turistai kūrė planus naujiems pažintiniams skrydžiams

Lina Sinkevičienė
Nuotraukos Broniaus Kapčinsko


<- Atgal