Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Informacija

2013-01-16
Šiaurietiškas ėjimas paįvairino kūno kultūros pamokas

Kačerginės pagrindinės mokyklos įgyvendinamas sveikatingumo projektas “Judame žeme ir vandeniu“ sudarė sąlygas įsigyti šiaurietiško ėjimo lazdų ir paįvairinti kūno kultūros pamokas, surengti sveikatingumo žygius.
Šiaurietiškas ėjimas (Nordic Walking) kilęs iš Suomijos, kur nuo 1970-ųjų jis taikomas slidininkų vasaros treniruotėse. 1997 metais buvo pradėtos gaminti specialios lazdos ir šis ėjimo metodas peraugo į fizinės būklės gerinimo pratimą. Šiaurietiškas ėjimas tapo žinomas už Suomijos ribų ir pradėjo sparčiai plisti visoje Europoje. Šiuo metu ši fizinė veikla itin sparčiai populiarėja ir Lietuvoje.
Kadangi dabar šiaurietiško ėjimo lazdų per pamoką pakanka kiekvienam klasės mokiniui, šiaurietiškas ėjimas yra įtrauktas į kūno kultūros programas. Spartus pasivaikščiojimas po Kačerginės pušyną, kvėpuojant gaivų orą, yra puikiausia fizinio aktyvumo ir sveikatinimo veikla. Mokiniai ir mokytojai, išbandę šiaurietišką ėjimą, jau po pirmųjų užsiėmimų sakė, jos ši fizinė veikla yra lengvai išmokstama, aktyvaus kvėpavimo dėka pagerina organizmo aprūpinimą deguonimi, sportuojant galima bendrauti, atlikti įvairius fizinius pratimus. Kačerginėje yra parengtas pėsčiųjų „Šaltinių takas“, kuriuo pagal nuorodas ir nepaklystant miške galima nukeliauti 6 km atstumą iki Pyplių piliakalnio. Jau dabar šiaurietiško ėjimo mėgėjai su nekantrumu laukia pavasarinio žygio šiuo taku.

Kačerginės pagrindinės mokyklos „Jaunųjų žurnalistų“ studijos informacija


<- Atgal