Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Informacija

2012-08-16
”ŠALTINIŲ TAKAS” KAČERGINĖS MIŠKE - NAUJA TRASA ŠIAURIETIŠKO VAIKŠČIOJIMO ENTUZIASTAMS

12 km nuo Kauno miesto nutolęs, nepakartojamu gamtovaizdžiu alsuojantis Dubravos eksperimentinės mokomosios miškų urėdijos Ežerėlio girininkijos Kačerginės parkinis pušynas užima 425 ha ploto, ir nusidriekęs visai šalia per mišką einantį plentą Kaunas – Šakiai. Upės raidos etapuose susiformavęs vietovės reljefas ir kraštovaizdis sąlygojo šiaurės vakarinės ir šiaurės dalyse vyraujantį įvairaus palinkimo šlaitų atsiradimą, o viršutinėje terasoje – reljefo lengvą banguotumą. Čia reljefo aukščių skirtumas vietomis siekia 56 metrus. Nemažą dalį teritorijos užima supustytos ir smulkiagrūdžių smėlių kopinės kilmės kalvelės. Unikalus savo sausais pušynais, raižytu reljefu, Nemuno kaimynyste – Kačerginės šilas nuo seno vilioja poilsiautojus praleisti čia savo laisvalaikį.

Pastaruoju metu nuolat didėjantis visuomenės poreikis sveikai gyventi skatina ieškoti naujų ir efektyvesnių poilsio išraiškos būdų. Vis dažniau Lietuvoje galima pamatyti parko ar miško takeliu sparčiai žingsniuojančius žmones su lazdomis. Taigi, vienas iš tokių būdų – 1997 metais Suomijoje atsiradęs ir smarkiai Lietuvoje populiarėjantis – šiaurietiškas vaikščiojimas. Taip nuolat lankomas poilsiautojų Kačerginės šilas, natūraliai atsiradę lankytojų išvaikščioti takelių labirintai subrandino Dubravos EMMU darbuotojams „Šaltinių Tako“ idėją.

Šaltinių takas – tai specialiai parinktas maršrutas, besidriekiantis pro vaizdingas Kačerginės miško apžvalgos aikšteles, atokesnius kampelius su įdomesne augmenija, įspūdingais triukšmaujančių paukščių jauniklių garsais, judriais, medžiais liuoksinčių voverių šuoliais.

Šis takas – tai puikus sprendimas aktyvų poilsį propaguojančioms šeimoms, pavieniams asmenims, ar jų grupėms. Šiaurietiško vaikščiojimo entuziaztai ir tiesiog kiekvienas čia galės eiti taip kaip nori – ar su dviem lazdomis, ar su viena, ar išvis be jų – tikrai bus labai smagu! Juk svarbiausia čia – kad žmonės tiesiog eitų ir pajustų vaikščiojimo, sveikatingumo, judėjimo džiaugsmą. Juk neveltui sakoma: „Nori džiaugtis gyvenimu – vaikščiok. Tuomet išvysi ir gamtos grožį, ir patirsi bendravimo su kitais malonumą“.

Šaltinių tako ilgis siekia 6 km. Beeinant šiuo maršrutu, galima grožėtis čiurlenančiais šaltiniais, kurių aukštos kokybės vandenį naudoja miško teritorijoje įsikūrusi sanatorija „Žibutė“ bei didelė dalis Kačerginės miestelio gyventojų. Pakeliui galima sutikti keliasdešimtis įvairaus dydžio ir formų skruzdėlynų, lapių ir barsukų olų, o iš keturių, maršrute esančių apžvalgos aikštelių – žavėtis Nemuno vaizdais, garsiuoju Pyplių piliakalniu bei susipažinti su kertinėmis miško buveinėmis. Pavargusieji galės prisėsti pailsėti ant specialiai šiam takui įrengtų suolelių. Tiems, kam pasirodys neįveikiama 6 km trąsa – trumpinti maršruto ilgį. Bijantiems pasiklysti – miškininkai pasirūpino ir jų saugumu – į žemę įkasti baltai nudažyti stulpeliai, kurie poilsiautojams rodys judėjimo kryptį. Pasirūpinta ir naktinių žygių mėgėjais – maždaug 2 m aukštyje miškininkai pažymėjo medžius specialiais šviesą atspindinčiais dažais, kurie naktį pašvietus prožektoriumi – spindi.

Atvykę poilsiautojai su transporto priemonėmis, jas galės palikti Kačerginės miestelyje esančioje nemokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje, kur atvykusiuosius pasitiks informacinis stendas, o paėjus 200 m Kačerginės plento link, keliauninkus pasitiks – „Šaltinių Takas“.

Informacija iš Dubravos eksperimentinės urėdijos tinklalapio
(http://www.dumu.lt/naujienos/saltiniu-takas/, 2012-07-12).

PADĖKA
Kačerginės bendruomenės centras dėkoja Dubravos EMMU darbuotojams už atsidavusį darbą bei išskirtinį dėmesį Kačerginės apylinkėms ir miesteliui, už „Šaltinių Tako“ idėjos palaikymą, jos įgyvendinimą bei lėšas, skirtas tako įrengimui.
Ypatingą padėką reiškiame aktyviam Kačerginės bendruomenės centro nariui, nenuilstamam, nesavanaudiškam miestelio gerovės puoselėtojui gerb. girininkui Kazimierui Balčiūnui - šio tako idėjos vienam pagrindinių įkvėpėjų ir entuziastų. Girininkas ne tik daug laiko ir sveikatos skyrė tako formavimui, išvaikščiojo miško takelius ir kalnagūbrius, bet ir atliko didžiąją darbų dalį, rūpinosi trasos plano sudarymu bei lankstinuko nuotraukomis. Taką Kazimieras Balčiūnas prižiūri ir dabar.

NUOTRAUKOS E. IR H. BEKERIŲ.

Kačerginės bendruomenės centras


<- Atgal