Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Informacija

2012-05-21
KARIUOMENĖS IR VISUOMENĖS VIENYBĖS MINĖJIMAS KAČERGINĖS PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

Gegužės 17 dieną Kačerginės pagrindinėje mokykloje įvyko Kariuomenės ir visuomenės vienybės minėjimas, skirtas Laisvės kovotojams, partizanams, aviatoriams ir 1952 m. trėmimui atminti. Minėjimo, kuriame dalyvavo Kačerginės ir Zapyškio pagrindinių bei Ežerėlio vidurinės mokyklos mokiniai, tikslas - supažindinti su Lietuvos Šaulių sąjunga, paskatinti vaikus ir jaunimą dalyvauti visuomeninėje veikloje, ugdyti patriotiškumą ir pilietiškumą.
Renginį pradėjo 9 – os Zapyškio kuopos vadas Gedvydas Celiešius, kuris prisatė Šaulių Sąjungos veiklos idėjas bei Kauno rajone akyviausiai veikiančias kuopas. Taip pat šiame minėjime dalyvavo Kauno apskrities Vytauto Didžiojo II – osios rinktinės vadas M. Mikalauskas, Lietuvos Šaulių Sąjungos vadas, pulkininkas A. Plieskis, Karo kapelionas T. Karklys, Kačerginės klebonas A. Mickevičius.
Svečiai papasakojo apie Šaulių sąjungos įsikūrimą, veiklą prieškario metais, šaulių kovų svarbą pokario laiku. Visų svečių pasisakymuose skambėjo mintys, kad šauliai – tai Lietuvos nepriklausomybės gynėjai, kurie turi būti atsakingi, fiziškai stiprūs, visur ir visada dorai besielgiantys. Pertraukos metu mokiniai ragavo kareiviškos košės, o kitoje renginio dalyje svečiai daugiausiai atsakinėjo į klausimus apie šaulio uniformos dėvėjimą, organizuojamas veiklas, nuo kada galima tapti šauliu ir kt. Renginio pabaigoje Kačerginės pagrindinės mokyklos direktorius V. Vladišauskas padėkos raštais apdovanojo Šaulių Sąjungos atsovus, renginyje dalyvavusias mokyklas ir paragino mokinius tapti Šaulių Sąjungos nariais.

Virginija Pūrienė, Kačerginės pagrindinės mokyklos mokytoja


<- Atgal