Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Informacija

2011-10-10
PRAKTINĖS KONFERENCIJOS "SVEIKA BENDRUOMENĖ" ATGARSIAI

Neseniai Pagirių kaimo bendruomenės centras, įgyvendindamas Lietuvos kaimo tinklo finansuotą projektą, kaimo turizmo sodyboje „Pušynas“ organizavo dviejų dienų praktinę konferenciją „Sveika bendruomenė“. Pagirių BC susikūrė visai neseniai, o jau aktyviai įsiliejo į Kauno rajono bendruomenių centrų būrį, nusiteikę aktyviai bendradarbiauti. Konferencijoje dalyvavo 97 dalyviai iš 19 Kauno rajono bendruomeninių organizacijų.
Susirinkusius pasveikino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Pasidžiaugė gražia rajono gamta, kultūros paveldu, istorija, bet labiausiai - žmonėmis, kurie, aukodami dalį savo laiko, kuria bendruomenines organizacijas, siekdami savo gyvenamąją aplinką padaryti gražesne bei patogesne. Taip pat jis pabrėžė, kad bendruomenininkai didelė paspirtis ir Kauno raj. valdžiai.
Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė gyrė mūsų rajono bendruomenių pasiekimus, ir patvirtino, kad per pastaruosius metus tai yra vienas aktyviausių rajonų. Kauno rajono VVG pirmininkas Vytautas Zubas taip pat pasidžiaugė bendruomenių susibūrimu. Papasakojo, kad šie metai – aktyvios plėtros. Konkurse valstybės paramai gauti dalyvavo 22 Kauno rajono bendruomenių centrai, keli BC investicinius projektus ėmėsi įgyvendinti patys.
Konferencijoje įdomius bei naudingus pranešimus „Ekologiškas maistas ir ekologiniai ūkiai. Maisto priedai ir teršalai“ ir „Kaip sveikai maitintis?“ skaitė lektorė, socialinių mokslų (edukologijos) doktorantė Roma Paukštienė. Nagrinėta ekologinio žemės ūkio pagrindiniai principai, kokie turėtų būti ekologiški maisto produktai, jų privalumai. Nagrinėta sveiko maitinimosi tema, sukėlusi didžiulį konferencijos dalyvių susidomėjimą. Akcentuota sveikos ir pilnavertės mitybos esmė, blogi maitinimosi įpročiai, pagrindinių maisto medžiagų santykis maisto produktuose, iš maisto gaunama energija. Pateiktas naudingiausių maisto produktų, ilginančių žmogaus gyvenimą ir apsaugančių nuo įvairių ligų, sąrašas. Dėmesys šiai temai ir toks gausus būrys dalyvių praktinėje konferencijoje parodė, kad tokios temos reikalingos ir kad bendruomenių lyderiai, turėtų nešti šias žinias į savo bendruomenes.
Antroje konferencijos dalyje kiekviena organizacija dalyvavo sveiko maisto patiekalų konkurse. Čia susirinkę parodė išmonę ir kūrybingumą. Komisija pirmąja vieta įvertino Ežerėlio bendruomenės centro patiekalus ir jų pristatymą, antroji vieta atiteko „Triupio“ bendruomenėS centrui, trečioji vieta – Kačerginės bendruomenės centrui.

Po pietų konferencijos dalyviai buvo pakviesti į apskrito stalo diskusiją „Jaunimo vaidmuo bendruomenėje“. Diskusijos dalyviai ypatingą dėmesį atkreipė į nepakankamą skiriamą dėmesį jaunimo poreikiams, problemoms ir pageidavimams. Viena iš didžiausių bėdų – jaunimo laisvalaikio užimtumo, jaunimo darbuotojų, lyderių ugdymo stoka. Diskusijos moderatorius Vytautas Zubas pasiūlė visoms bendruomenėms ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms iki spalio 15 dienos pateikti norinčių dalyvauti jaunimo lyderių, jaunimo darbuotojų mokymuose paraiškas Kauno rajono vietos veiklos grupei, kuri planuoja organizuoti tokius mokymus. Diskusijoje dalyvavęs Kauno rajono savivaldybės tarybos Jaunimo ir sporto komiteto narys Saulius Davainis savo ruožtu patikino dėsiąs visas pastangas, kad jaunimo politika taptų viena iš prioritetinių sričių. Gaila, kad mūsų miestelio jaunimas dar neįsijungė į bendruomeninę veiklą, bet tikimės, kad ateityje bus aktyvesni. Bendradarbiavimui su jaunimu atviras ir Kačerginės bendruomenės centras, kurio kontaktus galima rasti Kačerginės tinklalapyje.
Visa dienos programa buvo įdomi bei naudinga. Pristatytas jogos užsiėmimų kompleksas. Susirinkus į vakaronę kiekvienas galėjo išbandyti savo jėgas smagiose rungtyse, parodyti sumanumą. Gera, kad visi dalyviai buvo aktyvūs, draugiški – lyg viena šeima.
Ačiū visai Pagirių km. bendruomenei už puikų renginį

Kačerginės BC


<- Atgal